Od naszego znajomego otrzymaliśmy w prezencie ciekawą książkę zatytułowaną „100 YEARS OF HARLEY-DAVIDSON” /wydawnictwo Bulfinch Press/ autorstwa Willy G.Davidson-a wall9willy.

Willy G. Davidson w 1978 objął stanowisko „Vice President of Styling”  w firmie Harley Davidson. Firmę założył jego dziadek William A.Davidson oraz William S.Harley ponad wiek temu. Od początku lat ’60 Willi G. był człowiekiem odpowiedzialnym za design każdego motocykla wyprodukowanego przez firmę.

Przeglądając książkę naszą uwagę zwrócił rozdział zatytułowany „1981 QUALITY vs. QUANTITY : THE AMF YEARS” opisujący kłopoty powstałe po połączeniu się firm Harley Davidson i AMF ; firma AMF stawiała na ilość produkowanych motocykli i statystyki sprzedażowe nie patrząc na jakość oferowanych produktów.  Opisuje rajd motocyklowy z 1978 roku z okazji 75 rocznicy; kilkanaście  grup motocyklowych prowadzonych przez członków rady zarządzającej rozjechało się po kilku stanach na motocyklach aby spotkać się z dilerami i użytkownikami motocykli – chcieli  porozmawiać o kłopotach firmy. Pomysł zainicjował Vaughn Beals. Bezpośrednie rozmowy z ludźmi spowodowały, że zarząd nabrał siły do walki o markę Harley Davidson.  16 czerwca 1981 roku grupa 13 członków zarządu (John Hamilton, Jeffrey Bleustein, Kurt Woerpel, Christopher Sartalis, William G.Davidson, James Paterson, Timothy Hoelter, David Lickerman, Peter Profumo, David Caruso, Ralph Swenson, Charles Thompson, Vaughn Beals) dokonała wykupu marki – Harley Davidson należał ponownie do firmy Harley Davidson.

Slogan „The Eagle Soars Alone” /Orzeł Szybuje Samotnie/ został zaadoptowany przez firmę, aby podzielić się z całym światem wiadomością o odłączeniu się od firmy AMF.

wall1

 

Reklama i slogan bardzo nam się spodobały i postanowiliśmy ją odtworzyć na jednym z przedwojennych budynków na naszym ranczo.

 

 

wall4Przy odtworzeniu reklamy na ścianie pomogła nam stara drabina z sadu i projektor, który wyświetlał reklamę na ścianę. Pracę mogliśmy rozpocząć dopiero koło godziny 21.00 gdy zaczynało się ściemniać i obraz z projektora był widoczny.

wall5

 

 

Aby zachować klimat retro do malowania użyliśmy farb firmy Caparol, która nieprzerwanie produkuje farby od 116 lat.

Praca przy muzyce rock’n'roll oraz piwie była przyjemnością .  Projekt zakończyliśmy koło godziny 3.00 .

 

 

wall6